وبلاگ

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما: ارزان، آسان و تنها با چند کلیک در کسری از ثانیه

در گذشته فرآیند خرید بلیط هواپیما نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی داشت و مسافران میبایست برای خرید بلیط هواپیما به صورت حضوری به فرودگاه مراجعه می کردند.
سیستم رزرواسیون آنلاین قابلیت خرید بلیط + رزرو هتل را به همراه خدمات دلخواه سفر را نیز برای شما فراهم آورده است تا بر اساس نیازتان خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را به طور همزمان انجام دهید.

خرید بلیط هواپیما

بلیط ها به 2 دسته تقسیم می شوند:

بلیط هواپیما: بلیط های سیستمی و بلیط های چارتری.

بلیط های سیستمی

پروازهای سیستمی آن دسته از پروازها هستند که مدت زمان طولانی تری دارند و پروازهای منظم تری را در برنامه زمانی خود دارند.

معروفترین پروازهای سیستمی ایران ایران ایر و ماهان هستند. نرخ بلیط هواپیما در پرواز سیستمی نسبت به چارتر پایدارتر است و در صورتی که صندلی های هواپیما به فروش نرسند قیمت بلیط تغییری نمی کند و شرکت هواپیمایی دچار ضرر می شود.

در پروازهای سیستمی در صورت کنسلی پرواز، بلیط هواپیما را با کسر مبلغ به مسافر بازگشت داده می شود که این برخلاف پروازهای چارتری است. بلیط های سیستمی متعلق به به سازمان هواپیمایی کشوری هستند و نرخ آنها مشخص هستند و شرکت های هواپیمایی اجازه فروش انها به قیمت بالاتر ندارند.

تمامی کلاس های پروازی شامل از بیزنس کلاس، فرست کلاس و پروازهای اکونومی می توانند بلیط های سیستمی را به فروش برسانند و متعلق به پرواز خاصی نیست.

خرید بلیط هواپیما - بلیط های سیستمی

بلیط چارتری

زمانیکه یک شرکت هواپیمایی پیش از پرواز تعدای از صندلی ها را رزرو می کنند به اصطلاح می گویند چارتر کرده است در این زمان شرکت هواپیمایی بلیط های خود را با قیمت دلخواه ( البته با قیمت مصوب و نه خیلی بیشتر) به مسافران خود عرضه می کند. زمانی که به تاریخ پرواز نزدیک می شویم قیمت بلیط رو به کاهش می ود تا صندلی هواپیما خالی نماند. به ابن نوع بلیط ها بلیط چارتی می گویند.

اپروازهای چارتری معمولا در مسیرهای پرترددی مانند تهران – مشهد ، تهران – کیش بیشتر ر دسترس مسافران قرار می گیرد و یا در مراسمی خاص مانند تعیلات عید نوروز یا جشنواذه تابستانی کیش.

بلیط سفر خود را می توانید با قیمتی استثنایی از قصران گشت دریافت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا