اجاره مغازه در گرجستان

اجاره مغازه در گرجستان

اجاره مغازه در گرجستان : بسته به اینکه مغازه ای که می خواهید در گرجستان اجاره کنید در کدام شهر و کدام منطقه قرار دارد ، دارای اجاره های مختلفی است. در این مقاله قصد داریم تا حدودی راجع به اجاره مغازه در گرجستان بحث کنیم.

اجاره مغازه در گرجستان

اجاره مغازه در گرجستان

در ایتدا اجاره مغازه در تفلیس پایتخت گرجستان را بررسی می کنیم و سپس در بقیه شهرهای بزرگ گرجستان راجع به اجاره مغازه بحث خواهیم کرد ، پس تا پایان این مقاله با ما باشید.

قیمت اجاره ملک و مستغلات در گرجستان معمولا به دلار آمریکا محاسبه و اخذ می شود هر چند دولت گرجستان از سال میلادی جدید قانونی را وضع کرده است که به موجب آن هر شخص یا شرکتی که به واحد پول گرجستان معامله انجام ندهد شامل پرداخت جریمه های مالی سنگین می شود. ولی تا آن موقع مبنا را بر اساس دلار آمریکا که فعلا عرف است در نظر می گیریم.

قیمت اجاره مغازه در تفلیس معمولا در اغلب نقاط شهری از یک فرمول ساده تبعیت می کند ، و آن این است که :

با توجه به متراژ مغازه در هر منطقه قیمتی به دلار تعیین می شود. مثلا اگر مغازه ای در مرکز شهر باشد و فرضا ۱۰۰ مترمربع باشد ، به ازای هر مترمربع آن قیمتی از حدود ۲۰ الی ۷۰ دلار آمریکا تعیین می شود. یعنی اجاره ماهیانه یک مغازه صد متری اگر هر مترمربع آن ۲۰ دلار تعیین شود ، حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا در ماه خواهد شد.

بنابراین اگر فرضا این مغاره یا ملک تجاری در مرکز منطقه سابورتالو در تفلیس باشد ( خیابان پکینی و مناطق توابع آن ) حدود مترمربعی ۳۰ دلار آمریکا است و در منطقه واکه و مناطق تابعه آن مترمربعی ۵۰ دلار آمریکا است.

اجاره مغازه در تفلیس معمولا با توجه به موقعیت تجاری آن، قیمت هر مترمربع ملک و اجاره کل ماهانه آن محاسبه خواهد شد.

موقعیت تجاری یک مغازه برای گرفتن نتیجه مطلوب از یک کسب و کار بسیار مهم است لذا توصیه می کنیم که در وهله اول بدون توجه به قیمت اجاره مغازه در گرجستان ، موقعیت تجاری آن را بررسی کنید و اینکه آیا با توجه به نوع کسب و کار شما این مغازه در کدام منطقه شهر مطلوب تر است.

برای مثال سعی کنید مثلا اگر قصد راه اندازی یک رستوران در تفلیس را دارید ، تحقیق کنید که بیشتر رستوران ها در کدام خیابان های تفلیس هستند ، و سعی کنید در همان مکان ها و مناطق به دنبال اجاره جای مناسب باشید.

یک مغازه خوب و در گذر قطعا اجاره بهای بالایی خواهد داشت ، پس قبل از هر اقدامی ، مشورت ها و تحقیق های خودتان را انجام دهید تا دچار ضرر و زیان هنگفتی نشوید. زیرا اجاره نامه ها برای املاک تجاری معمولا حداقل ۱ ساله منعقد می شوند ، و اگر کمتر از این مدت به نتیجه نرسیدید ترک آنجا مستلزم پرداخت جریمه است.

معمولا برای اجاره یک مغازه در گرجستان دو ماه کرایه را در ابتدا از شما می گیرند : کرایه ماه اول و ماه آخر. زیرا در گرجستان جهت اجاره ملک و مستغلات پول پیش یا ودیعه وجود ندارد و کرایه ماه آخر را جهت گارانتی بر می دارند. اگر شما تا پایان قرارداد در آن ملک بمانید در ماه آخر دیگر اجاره ای پرداخت نمی کنید زیرا همان اول پرداخت کرده اید و اگر زودتر از موعد مقرر بخواهید آن ملک را ترک کنید ، اجاره ماه آخر بعنوان جریمه به شما عودت نمی شود.

اجاره مغازه در گرجستان - تفلیس

اجاره مغازه در گرجستان – تفلیس

اجاره مغازه در گرجستان – سایر مناطق

کوتائیسی دومین شهر بزرگ گرجستان پس از تفلیس شناخته می شود با حدود پانصد هزار نفر جمعیت که از نظر کسب و کار پس از تفلیس رونق فراوانی دارد و بیشتر بعنوان یک شهر صنعتی شناخته می شود.

اجاره مغازه در کوتائیسی ، معمولا کمتر از تفلیس می باشد و البته به اندازه پایتخت گرجستان رونق کسب و کار ندارد ، ولی برای کسانی که به دنبال یک مکان دنج و تقریبا خالی از ایرانی ها می گردند شاید مکان مناسبی برای اجاره مغازه باشد.

اگر به دنبال ایجاد کسب و کارهایی هستید که بیشتر به صنعت توریسم و گردشگری گرجستان و همچنین صنایع غذایی مربوط می شوند مانند : احداث رستوران – هتل – کافی شاپ – کافی نت – خدمات کامپیوتر – احداث سوپر مارکت و هایپر مارکت و …….. بیشتر در تفلیس و باتومی این کسب و کارها رونق دارند.

اگر به دنبال خدمات فنی و مهندسی و ….. که بیشتر مربوط به امور فنی و صنعتی می شوند ، کوتائیسی مناسب تر از بقیه مکان هاست.

بیشترین گردشگر در گرجستان از دو شهر تفلیس و باتومی بازدید می کنند و کمتر کسی پیدا می شود که بخواهد به کوتائیسی بعنوان توریست سفر کند ولی بدلیل قرارگیری شهر کوتائیسی در مرکز بزرگراه ها و شاهراه های ارتباطی گرجستان و همچنین وجود ساختمان پارلمان گرجستان در کوتائیسی ، باعث رونق زیاد این شهر شده است.

باتومی نیز بعنوان یک شهر کوچک با جمعیتی در حدود ۲۰۰ هزار نفر فقط در فصول گرم سال پذیرای جهانگردان خارجی است زیرا یک شهر بندری در کناره دریای سیاه است که در فصول گرم بیشتر توریست دارد و در بقیه ماه های سال تقریبا بی رونق می باشد.

بنابراین توصیه ما به همه شما عزیزانی که قصد اجاره مغازه در گرجستان را دارید این است که با مشاورهای باتجربه سام جورجیا به صورت رایگان مشورت کنید تا در ابتدا با توجه به نوع کسب و کاری که میخواهید انجام دهید شهر مورد نظرتان در گرجستان تعیین شود و سپس نسبت به تعیین منطقه در شهر انتخابی نیز به شما مشاوره داده شود.

از گرفتن مشاوره از افراد غیرمتخصص ، دلال ها و واسطه های ایرانی در داخل کوچه و خیابان های گرجستان جدا اجتناب کنید و سرنوشت مالی خودتان را به آنها نسپارید. زیرا قطعا با مشقت های فراوانی مال خودتان را به دست آورده اید ، پس به راحتی آن را از دست ندهید.

در مسائلی مثل اجاره مغازه در گرجستان شاید مقدار سرمایه گذاری شما اندک بوده است که قصد اجاره دارید ، بنابراین بی گدار به آب نزنید. بسیاری از آرشیو های مشاوره های اقتصادی و سرمایه گذاری سام جورجیا در سطح شهر یا شهرهای گرجستان بعنوان یک نمونه کاری موجود می باشند و اغلب آنها با موفقیت همراه بوده اند.

مشاورهای باتجربه سام جورجیا به صورت رایگان کلیه مشاوره های لازم را درباره اجاره مغازه در گرجستان به شما خواهند داد. به امید موفقیت و بهروزی تمامی هموطنان گرامی در سراسر جهان.

  نظرات