دین مردم گرجستان

دین مردم گرجستان

دین مردم گرجستان چیست؟ دین مردم گرجستان مسیحیت از شاخه ارتدکس هست و همچنین شاخه کریستین ارتدکس. مردم گرجستان به دلیل اینکه جزو اولین مردمانی در جهان بوده اند که مسیحیت را پذیرفته اند ، در انجام امورات دینی خودشان بسیار جدی و مذهبی هستند.

دین مردم گرجستان - ایلیای دوم

دین مردم گرجستان – ایلیای دوم

ایلیای دوم رئیس کلیساهای ارتدکس گرجستان است و این فرد با درصد محبوبیت بسیار بالایی در گرجستان بعنوان رهبر مذهبی این کشور شناخته می شود.

درصد محبوبیت ایلیای دوم در گرجستان بیش از ۹۸ درصد است ، یعنی اینکه بیش از ۹۸ درصد مردم گرجستان وی را قبول و دوست دارند. این درصد محبوبیت در گرجستان حتی از رییس جمهور و نخست وزیر گرجستان نیز بالاتر است.

ایلیای دوم بعنوان رهبر مذهبی گرجستان ، در حال حاضر ۸۵ سال سن دارد و فقط در امورات مربوط به دین مسیحیت ارتدکس و همچنین قوانین مذهبی مربوط به کتاب انجیل گرجی ، مردم را ارشاد و راهنمایی می کند و در مسائل سیاسی گرجستان هیچ گونه دخالتی ندارد.

پس از ظهور حضرت عیسی مسیح در فلسطین کنونی ، پیروان حضرت عیسی مسیح اول به مناطقی در کشور ارمنستان و گرجستان کنونی رهسپار شدند تا درباره دین مسیحیت تبلیغ کنند.

لذا مسیحیت ارتدکس ، تنها شاخه ای از مسیحیت به حساب می آید که فرامین حضرت عیسی مسیح ، در آن کمتر تحریف شده و لذا ارتدکس ها بسیار در رعایت قوانین مذهبی مسیحیت بیشتر از سایر شاخه ها ، تلاش دارند.

دین مردم گرجستان ، با دین مردم ارمنستان و روسیه تقریبا یکی است ، ولی نوع کلیساها و شاخه های آن متفاوت هستند. بعنوان مثال ارمنی ها ، ارتدکس از کلیسای گریگوری هستند و گرجی ها ارتدکس از کلیسای کریستین می باشند.

در اصل ، اکثر ارتدکس ها تفاوتی با هم ندارند و در انتخاب رییس کلیساها و رهبر مذهبی و نوع لباس پوشیدن آنها متفاوت هستند.

دین مردم گرجستان - رهبر مذهبی گرجستان

دین مردم گرجستان – رهبر مذهبی گرجستان

با توجه به اینکه دین مردم گرجستان به گونه ای است که مذهبی می باشند ، و تلاش زیادی در جهت انجام امورات دینی خودشان دارد به چند نکته که بایستی هنگام سفر و اقامت در گرجستان به آن توجه کنید ، اشاره می کنیم :

۱ – هنگام رفتن به کلیساها و اماکن مقدس کشور گرجستان بایستی حتما سر خانم ها با روسری پوشیده شود و حتما دامن پوشیده باشند.

۲ – از لمس کردن و بوسیدن عکس قدیس ها در اماکن مذهبی ، اگر مسیحی ارتدکس نیستید جدا خودداری کنید.

۳ – حتی الامکان از گرفتن عکس و فیلم در مراکز مذهبی و کلیساها خودداری کنید. هر چند مشکلی ایجاد نمی کند ولی به نوعی توهین به مقدسات گرجی ها محسوب می شود.

۴ – از خوردن و آشامیدن و آوردن خوراکی در مراکز مقدس گرجی ها اجتناب کنید.

۵ – چون گرجی ها مذهبی می باشد ، لذا ازدواج در دین آنها با دیگر ادیان به شدت نهی شده است ، و خودشان هم روی این موضوع حساس هستند ، بنابراین اگر یک فرد خارجی که به دین آنها نگرویده ، بخواهد با یک ارتدکس گرجی ازدواج کند مشکلات زیادی خواهد داشت.

امیدواریم که این مطلب درباره دین مردم گرجستان مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. اگر سوالی درباره دین مردم گرجستان و سایر رسومات آنها داشتید با کارشناس های سام جورجیا تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور گرجستان ، اینجا را کلیک کنید.

  نظرات