افتتاح حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان ( باز کردن حساب بانکی در گرجستان ) چگونه است؟ افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای اتباع ایرانی از ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی دستخوش تغییرات زیادی شد.

به دلیل وضع تحریم های بانکی جهانی بر علیه ایران در اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی متاسفانه کشور گرجستان نیز متاثر از وضع چنین تحریم های بین المللی روابط بانکی خودش را با اتباع ایرانی تحت قوانین جدید و سختگیرانه قرار داد و افتتاح حساب بانکی در گرجستان طبق قوانین جدید در گرجستان انجام می گیرد.

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

افتتاح حساب بانکی در گرجستان

بر همین اساس از همان ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون افتتاح حساب بانکی در گرجستان برای اتباع ایرانی فقط به صورت لوکال ( داخلی ) باز می شود و اتباع ایرانی حق هیچ گونه تراکنش در خارج از گرجستان ندارند.

ویزا کارت صادر شده در گرجستان برای اتباع ایرانی فقط در داخل گرجستان کار می کند و به هیچ عنوان در خارج گرجستان کارایی ندارد. همچنین هیچ شخص یا شرکتی در خارج از گرجستان قادر نیست مبلغی را به این حساب ها در داخل گرجستان واریز کند و همچنین صاحب اینگونه حساب های لوکال قادر نخواهند بود به حساب یا اکانتی در خارج از گرجستان پول واریز کنند و یا حواله بزنند.

باز کردن حساب بانکی در گرجستان

باز کردن حساب بانکی در گرجستان

لطفا جهت باز کردن حساب بانکی در گرجستان ( افتتاح حساب بانکی در گرجستان ) هشیار باشید و فریب افراد سودجو در این زمینه را نخورید که مدعی این هستند با اخذ مبالغی از شما قادر خواهند بود یک حساب بانکی در گرجستان با امکان تراکنش بین المللی برای شما باز کنند.

افراد سودجو و فرصت طلب ، شاید در ابتدا و با دوست و رفیق و آشنا بازی قادر شوند چنین حساب بانکی را برای شما باز کنند ولی مطمئن باشید چون تراکنش های تحت ویزا کارت – مستر کارت و امریکن اکسپرس زیر نظر بانک مرکزی آمریکا و وزارت خزانه داری این کشور قرار دارد ، در اسرع وقت اینگونه حساب ها شناسایی و مسدود می گردند.

تکلیف باز کردن حساب بانکی در گرجستان

پس تکلیف بازکردن حساب بانکی در گرجستان چیست؟ اگر یک نفر بازرگان یا سرمایه گذار بخواهد در گرجستان سرمایه گذاری کند ، چگونه می تواند سرمایه خودش را به گرجستان بیاورد بدون افتتاح حساب بانکی در گرجستان؟

شاید این سوال خیلی از شما عزیزان تاجر یا سرمایه گذار و یا مهاجر باشد. در حال حاضر کلیه نقل و انتقالات پولی به صورت غیرقانونی و بدون نظارت سازمان یا ارگانی خاص ، توسط برخی صرافی های ایرانی انجام می شود.

بدین گونه که آنها می گویند به حساب ریالی ما در ایران هر چقدر وجه به دلار آمریکا می خواهید واریز کنید تا در گرجستان به شما دلار آمریکا دهیم. که در این راستا هم افراد فرصت طلب زیادی بوده اند که کلاهبرداری های فراوانی نیز انجام داده و متواری گشته اند و یا اینکه چون مدرک یا مدارکی دال بر نقل و انتقال پول در قالب یک قرار داد وجود نداشته ، متواری نشده بلکه به صورت عادی به زندگی خودشان در گرجستان ادامه می دهند.

معمولا از نظر حقوقی بسیار مشکل است که بتوان اثبات کرد که اگر مثلا ۵۰۰ میلیون تومان به حساب شخصی در ایران واریز کرده ایم به دلیل چه بوده است؟ اگر شخص صراف به شما دلار در گرجستان تحویل ندهد و از شما ریال بگیرد در ایران از نظر حقوقی اثبات این موضوع بسیار مشکل و تقریبا محال است.

بنابراین وجود چنین تحریم هایی متاسفانه فقط ضرر و زیان خودش را به ملت ایران می رساند که دچار چنین خسارت هایی می شوند و میتوان گفت که این تحریم های بی رحمانه فقط بر ضد مردم عادی ایران تنظیم گشته که از نظر قوانین بین المللی هم خلاف است.

ولی بانک های گرجستان با استناد به قوانین داخلی خودشان که در اساسنامه آنها آمده است مختار هستند که با چه شخص یا اشخاص یا شرکت هایی کار کنند و با چه کسانی کار نکنند.

بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در گرجستان و یا کارآفرینی را دارید بدانید که افتتاح حساب بانکی در گرجستان با مشکلات مالی فراوانی روبرو هستید که مهمترین سد پیش روی سرمایه گذارهای بزرگ ایرانی همین موضوع بوده است.

هر چند که می دانیم و آگاه هستیم که این شرایط به غیر از گرجستان در سایر کشورهای جهان نیز حکمفرماست ، حتی بسیاری از کشورهای جهان به رغم اجرای برجام ، از کار کردن با اشخاص یا شرکت های ایرانی به دلیل ترس از جریمه های مالی آمریکا معذور هستند و نمی توان تقصیر را به گردن آنها نهاد بلکه مقصر اصلی آن کشوری است ( ایالات متحده آمریکا ) که قرارداد برجام را امضا می کند ولی اجرا نمی کند.

  نظرات