زندگی در بهترین منطقه گرجستان

زندگی در بهترین منطقه گرجستان

زندگی در بهترین منطقه گرجستان : به نظر شما بهترین منطقه گرجستان برای زندگی کردن کجاست؟ پایتخت گرجستان یا سایر شهرهای گرجستان ؟

پاسخگویی به این سوال شاید تا حدودی مشکل باشد ، زیرا سلایق زندگی اشخاص با هم متفاوت است. شاید کسانی مناطق گرم و خشک را دوست داشته باشند ، شاید هم مناطق جنگلی و مرطوب ایده آل ترین حالت شرایط زندگی شما باشد.

زندگی در گرجستان - بهترین مناطق

زندگی در گرجستان – بهترین مناطق

به هر حال در این مقاله قصد داریم تا حدودی در زمینه زندگی در بهترین منطقه گرجستان ، شما را راهنمایی کنیم تا با دید بهتری در انتخاب شهر یا منطقه مورد نظرتان جهت زندگی در گرجستان تصمیم گیری کنید.

تفلیس پایتخت گرجستان می تواند یکی از مناطق خوب و البته تا حدودی شلوغ برای زندگی باشد ، و بیشتر برای کسانی مناسب است که قصد راه اندازی کسب و کار در گرجستان را دارند ؛ زیرا تفلیس پایتخت گرجستان با دو میلیون نفر جمعیت جزو بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر گرجستان شناخته می شود و از طرف دیگر به دلیل وجود اداره هاو ارگان های دولتی در این شهر زیبا ، از نظر کسب و کار و درآمد از سایر شهرهای گرجستان بهتر است.

البته آلودگی هوای تفلیس بیش از دو سال است که مشکلات فراوانی را برای ساکنین پایتخت به وجود آورده است ، از جمله به دلیل اینکه تفلیس حالت کوهستانی و محصور شده در بین کوه ها و تپه های بلند را دارد ، امکان فرار سریع این آلودگی هوا وجود ندارد.

علت اصلی این آلودگی هوای شهری در تفلیس ، شلوغ شدن این شهر به دلیل مهاجرت های بی رویه به آن است که هم باعث افزایش ترافیک شهری و هم آلودگی هوا شده است.

تفلیس - پایتخت گرجستان

تفلیس – پایتخت گرجستان

تا حدود سه سال پیش هیچ پایتخت نشین گرجی کلمه ترافیک را نمی شناخت زیرا ازدحام ماشین و ترافیک وجود نداشت. ولی به دلیل ارزان بودن ماشین در گرجستان و همچنین افزایش جمعیت تفلیس ، متاسفانه شاهد ترافیک های سنگین شهری در اغلب خیابان های اصلی تفلیس در ساعات مختلف شبانه روز هستیم.

بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری و کسب درامد مناسب را دارید شهر تفلیس پایتخت گرجستان ، می تواند اصلی ترین گزینه زندگی در بهترین منطقه گرجستان باشد ولی اگر دوست دار طبیعت هستید و زندگی شهر نشینی را دوست ندارید ، تفلیس گزینه مناسبی برای شما نیست.

زندگی در بهترین منطقه گرجستان – شهر باتومی

شهر باتومی همواره به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان معروف بوده است. بیش از نیمی از گردشگرهای ورودی به گرجستان از شهر زیبای باتومی هر ساله دیدن می کنند.

شهر باتومی به دلیل قرار گرفتن در ساحل دریای سیاه و همچنین داشتن معماری زیبای ساختمان های آن و تفرجگاه های دیدنی و زیبا همیشه بعنوان مهمترین گزینه سفر گردشگرهای خارجی به گرجستان مطرح بوده است.

شهر زیبای باتومی در گرجستان

شهر زیبای باتومی در گرجستان

هر چند بندر باتومی به دلیل قرار گرفتن در ساحل دریای سیاه ، دارای آب و هوای بسیار خوب و مطبوع می باشد ، ولی بایستی در نظر داشته باشید که میانگین بارندگی در آن حدود ۱۸۰۰ میلیمتر در سال است و اغلب روزهای سال در این شهر هوا ابری و همراه با بارندگی است.

میانگین رطوبت نیز در شهر باتومی بالاست به گونه ای که در برخی روزهای تابستان تمام لباس های شما خیس می شوند. بنابراین اگر طاقت چنین آب و هوایی را دارید این شهر زیبا از شما استقبال می کند.

به نسبت پایتخت گرجستان ، شهر باتومی از هوای مناسبی برخوردار است و در سطح شهر کمتر ازدحام خودرو و ترافیک دیده می شود. ولی از نظر کسب و کار و درآمد بسیار ضعیف تر از تفلیس می باشد و برای راه اندازی کسب و کار توصیه نمی شود.

زیرا شهر باتومی نزدیک به دویست هزار نفر جمعیت دارد و فقط در ماه های گرم سال ( حدود ۵ ماه در سال ) پذیرای گردشگرهای فراوانی از سراسر دنیاست و بقیه ماه های سال با این جمعیت کم تقریبا خالی از سکنه به نظر می آید.

بنابراین اگر با آب و هوای باتومی مشکلی ندارید و همچنین قصد گذراندن دوران بازنشستگی را دارید می توانید با خرید خانه در باتومی ، اوغات خوشی را برای خود و خانواده تان به ارمغان آورید.

زندگی در بهترین منطقه گرجستان – کوتائیسی

کوتائیسی پس از شهر تفلیس به عنوان دومین شهر بزرگ گرجستان و همچنین با حدود پانصد هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت گرجستان پس از تفلیس شناخته می شود.

با اینکه کوتائیسی بعنوان یک شهر صنعتی در گرجستان معروف است و دارای کارخانجات فراوانی در خود می باشد ولی دارای آب و هوای مناسب و پاکی است ، و همچنین با داشتن حدود نیم میلیون نفر جمعیت شهری می تواند از نظر کسب و کار و سطح درآمد بهتر از باتومی باشد.

شهر کوتائیسی - دومین شهر بزرگ گرجستان

شهر کوتائیسی – دومین شهر بزرگ گرجستان

ساختمان پارلمان گرجستان نیز در شهر کوتائیسی قرار دارد و به دلیل وجود این ساختمان مهم دولتی در این شهر ، کوتائیسی از باب اهمیت شهری بسیار مهم شده است.

همچنین به دلیل وجود طبیعت زیبا در اطراف شهر کوتائیسی ، این شهر هر ساله پذیرای گردشگرهای فراوانی می باشد. هر چند معتقدیم که تعداد گردشگرهای ورودی به کوتائیسی به اندازه تفلیس و باتومی نمی باشد ، ولی وجود مناطق بکر و طبیعت زیبا در اطراف آن همواره جاذب گردشگرها بوده است.

از طرف دیگر شهر کوتائیسی به دلیل قرار گرفتن در راه اصلی اتصال شرق به غرب گرجستان ، سر راه عبوری قرار دارد که از این باب نیز رفت و آمد زیادی از کوتائیسی انجام می شود.

ساختمان پارلمان گرجستان - کوتائیسی

ساختمان پارلمان گرجستان – کوتائیسی

بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که کوتائیسی از نظر زندگی در بهترین منطقه گرجستان از حیث کیفیت آب و هوایی و میزان درآمد حد وسط بین تفلیس و باتومی محسوب می شود. یعنی از نظر کیفیت آب و هوایی بهتر از تفلیس و ضعیف تر از باتومی و از نظر ایجاد کسب و کار و درآمد خوب بهتر از باتومی و ضعیف تر از تفلیس پایتخت گرجستان می باشد.

امیدواریم که این مقاله درباره زندگی در بهترین منطقه گرجستان و مقایسه سه شهر تفلیس ، کوتائیسی و باتومی مورد توجه و استفاده همه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

  نظرات