واقعیات زندگی در گرجستان

واقعیات زندگی در گرجستان

خدمت خوانندگان و همراهان عزیز سام جورجیا سلام عرض می نمائیم .

در این پست قصد داریم در خصوص موضوعاتی نظیر واقعیات زندگی در گرجستان با شما صحبت نمائیم .

هموطنان گرامی، توصیه ها و واقعیات ذکر شده در این مقاله به شما کمک می نمایند که بتوانید پیش از سفر به گرجستان به منظور اخذ اقامت گرجستان، بیشتر تحقیق نموده و در خصوص موارد مهم برای مهاجرت به گرجستان آگاهی های بهتری بدست آورید .

هموطنان گرامی، گرجستان هنوز عضو اتحادیه اروپا نمی باشد، گرجستان در حال حاضر عضو ناظر بر اتحادیه اروپا بوده و دورنمایی را برای پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا متصور هستیم.

گرجستان پاسخ مناسبی را نمی تواند برای کلیه امور مربوط به سرمایه گذاری به شما برگرداند، در حال حاضر اموری مانند سرمایه گذاری در گرجستان با خرید ملک، سرمایه گذاری در کشاورزی، دامداری، ساخت و ساز، صنایع بسته بندی در گرجستان و برخی دیگر از صنایع مربوطه می توانند مثبت باشند.

گرجستان کشوری کوچک است و از نظر اقتصادی آنچنان قوی نیست، پس به امید پیدا کردن شغل به گرجستان نیائید، دانستن زبان گرجی و یا حداقل تسلط به زبان روسی برای شاغل شدن در گرجستان الزامی است .

حقوق ها در گرجستان بسیار محدود هستند، یک شخص گرجی متاهل بصورت معمول میزان ۷۰۰ الی ۹۰۰ لاری گرجستان را دریافت می نماید و شما نیز در ابتدای کار مبالغی بیش از این را دریافت نخواهید نمود.

متخصصان IT (برنامه نویسان، مهندسان شبکه و …) گرجستان در این زمینه ها آنچنان وضعیت پیشرفته ای ندارد و نیاز به نیروی IT آنچنان بصورت زیاد محسوس نیست، اگر اصرار به فعالیت در رشته خود دارید، کشورهای اروپائی و یا آمریکائی را انتخاب نمائید .

مخارج زندگی ارزنتر از ایران نمی باشد، قیمت اقلامی همانند گوشت را فاکتور ارزانی قرار ندهید، در بسیاری مواقع قیمت ها بالاتر بوده و در برخی مواقع نیز قیمت ها بسیار مناسب تر هستند، اینکه کسانی شما را تشویق به مهاجرت به گرجستان می نمایند و دلیل را ارزانی می گویند از روی بی تجربگی است، خودتان یک سفر به گرجستان داشته باشید و هزینه را برآورد نموده و بعداً تصمیم گیری نمائید .

گرجستان یک کشور پیشرفته محسوب نمی شود .

قوانین کشور گرجستان سرسختانه بوده و پلیس بسیار دقیقی دارد. شان خود را حفظ نموده در غیر این صورت از کشور اخراج می شوید.

در صورتی که بدنبال یک زندگی راحت و بدون دغدغه هستید، گرجستان می تواند برای شما گزینه ای دقیق باشد، مهاجرت کار ساده ای نیست، پس پیش از هرگونه کار عجولانه بسیار تحقیق نمائید. زیبائی ها و جذابیتهای یک کشور پس از گذشت چند ماه کاملاً طبیعی خواهد شد، پس معیار انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت را فاکتورهای اصلی زندگی قرار دهید.

 

 

  نظرات