پرچم گرجستان

پرچم گرجستان

پرچم گرجستان : خیلی ها علاقه مند هستند تا بدانند که پرچم گرجستان چه شکلی است؟ و اینکه پرچم گرجستان آیا دارای نماد و یا شکل خاصی که پیامی را در بر دارد هست یا نه.

در این نوشته می خواهیم درباره پرچم گرجستان بحث کنیم. امیدوارم تا آخر با ما باشید و از این مقاله لذت ببرید.

پرچم گرجستان

پرچم گرجستان

تصویر بالا پرچم کشور گرجستان را نشان می دهد. آیا این پرچم حاوی پیامی خاص است ؟ از جایی که اغلب مردم گرجستان بسیار مذهبی و تابع دین مسیحیت شاخه ارتدکس هستند که خود شاخه ارتدکس به چند زیر شاخه دیگر نیز تقسیم می شود که اغلب مردم گرجستان از زیر شاخه کریستین ارتدکس هستند.

حضرت عیسی مسیح و همچنین حضرت مریم نزد مردم گرجستان جزو قدیسان بحساب می آیند و همچنین علامت صلیب برای آنها بسیار مقدس است. لذا در پرچم جدیدشان چهار صلیب قرمز رنگ در جهار طرف پرچم دیده می شود که حاکی از دین مسیحیت و مذهبی بودن مردم گرجستان دارد.

کشور گرجستان که نزدیک به ۲۲ سال است که از اتحاد جماهیر شوروی سابق استقلال خودش را به دست آورده در طی این دوران چندین بار پرچم خودش را تغییر داده است ، که در حال حاضر تصویر مذکور آخرین طرح تصویب شده پرچم گرجستان است که با تلفیقی از رنگ های سفید و قرمز و اشکال صلیبی جلوه ای زیبا به خود گرفته است.

پرچم جدید گرجستان

پرچم جدید گرجستان

پرچم کشور گرجستان

اما پرچم قدیم گرجستان چه بوده و چرا تغییر کرده است؟ نمونه ای از پرچم قدیمی گرجستان را در زیر به شما نشان خواهیم داد. پرچم اولیه گرجستان که در ابتدای استقلال از شوروی سابق نمایش داده شد حاوی پیام یا مطلبی خاص نبود و تلفیق چندین رنگ بی معنا بود که رفته رفته با طرحی زیبا در پرچم جدید معنای خاصی هم گرفت.

پرچم قدیم گرجستان

پرچم قدیم گرجستان

تصویری از پرچم قدیم گرجستان را در بالا ملاحظه می فرمایید که بعدا جای خودش را به پرچم جدید کشور گرجستان داد.

در کشور گرجستان به جز پرچم اصلی پرچم های دیگری نیز وجود دارند که هر کدام معنای خاصی دارند که در زیر آنها را معرفی می کنیم :

پرچم نظامی دریایی مخصوص نیروی دریایی ارتش

پرچم نظامی دریایی مخصوص نیروی دریایی ارتش

پرچم مذکور بیشتر بعنوان پرچم نظامی دریایی در گرجستان استفاده می شود و در رزمایش ها و جنگ های احتمالی گرجستان در نیروی دریایی ارتش گرجستان مورد استفاده قرار می گیرد.

پرچم نظامی هوایی - مخصوص نیروی هوایی ارتش

پرچم نظامی هوایی – مخصوص نیروی هوایی ارتش

پرچم بالا بیشتر بعنوان پرچم نظامی هوایی در گرجستان استفاده می شود ، و در رزمایش ها و جنگ های احتمالی گرجستان در نیروی هوایی ارتش گرجستان مورد استفاده قرار می گیرد.

پرچم زمینی نظامی

پرچم زمینی نظامی

پرچم مذکرو هم همانطور که از نامش مشخص است بیشتر در نیروی زمینی گرجستان مورد استفاده قرار می گیرد.

امیدواریم که از این مقاله درباره پرچم گرجستان استفاده لازم را برده باشید….با تشکر از همه شما عزیزان – سام جورجیا

  نظرات