مالیات اقامت کارمندی دقیقاً چیست؟

مالیات اقامت کارمندی دقیقاً چیست؟

با عرض سلام و درود خدمت شما همراهان گرامی سام جورجیا .

همانطور که مستخضرید با توجه به رشد  زیرساخت های گرجستان، آن هم با سرعت زیاد، موضوع اخذ اقامت گرجستان بیش از پیش دچار تحولاتی شده که پیشتر اشاراتی به این موضوع شده است .

اما در این قسمت به موضوع مهمی می پردازیم بنام ” مالیات بر درآمد “، آن هم با تمرکز بر موضوع اقامت گرجستان بصورت کارمندی .

در وبسایتها و گروه های تلگرامی مختلفی که اغلب خود را متخصص در امور حقوقی در گرجستان معرفی میکنند، موضوع مالیات بردرآمد را موضوعی به منزله سوء استفاده تلقی می نمایند، اگرچه یک چاقو می تواند بمنظور انجام یک جرم مورد استفاده قرار گیرد اما این در حالیست که چاقو صرفاً برای انجام جرم صورت نمی پذیرد.

 

اقامت کارمندی گرجستان

چه در وبسایت سام جورجیا و در دیگر وبسایتها شده است. اما به دلیل یادآوری و اطلاع رسانی دوباره، مجدداً بصورت واضح موضوع اقامت کارمندی گرجستان را برای شما عزیزان مرور می نمائیم.

اقامت گرجستان از نوع کارمندی، شخص متقاضی به عنوان کارمند یک شرکت معتبر (گرجی یا ایرانی) به دولت معرفی شده و پس از وارسی پرونده در مدت زمان ۳۰ روز توسط کارشناسان دولتی psh گرجستان، در صورت صلاحدید دولت، برای وی قرار مصاحبه ای تنظیم خواهد شد که به همراه مدیرعامل شرکت مذکور به اداره عدالت گرجستان و یا اداره خدمات عمومی گرجستان (Public Service Hall) مراجعه خواهد شد و در خصوص پرونده تحقیقاتی از طرفین موضوع انجام خواهد شد (متقاضی اقامت گرجستان و مدیرعامل شرکت مذکور) .

 

 

قرارداد به این صورت خواهد بود :

۱ – شرکت مذکور طبق یک قرارداد شما را بعنوان کارمند خود که نیاز به فعالیت شما ندارد، میپذیرد، عموماً این شرکتها، شرکتهای گرجی با اعتبار بالا می باشند که تراکنش حساب ماهیانه آنها بسیار بالا می باشد و همچنین مالیات بسیار مناسبی را به دولت پرداخت می نمایند .

۲ – با رعایت حقوق طرفین، ۳ دلیل اصلی برای پرداخت مالیات توسط متقاضی به اداره مالیات گرجستان وجود دارد :

  • حفظ اعتبار شرکت : شرکت های گرجی معرفی شده به دلیل اعتبار بالا از هرگونه ریسکی که از اعتبار آنها در نظر اداره مالیات کم نماید، به شدت دوری می نمایند، پس به مجردی که متقاضی مالیات خود را پرداخت ننماید، شرکت مورد نظر، نام متقاضی را در لیست نیروی ترک کار به اداره مالیات معرفی خواهد نمود .
  • تمدید کارت اقامت در آینده: برای سالهای بعدی: مالیات بعنوان نوعی بذرپاشی برای تمدید اقامت شما محسوب خواهد شد، تا زمانی که مالیات قرارداد خود را به اداره مالیات گرجستان پرداخت ننمائید، نمی توانید انتظار تمدید اقامت را از سوی دولت گرجستان داشته باشید. کشور گرجستان به دلیل صنعت ضعیف، از مالیات بودجه زیادی را تامین می نماید، به همین دلیل اگر شما سرمایه گذار نیستید و تنها یک کارمند می باشد که قصد مهاجرت و تمدید اقامت خود را دارید، ملزم به پرداخت مالیات بر حقوق خود (۲۰ درصد از مبلغ حقوق) می باشید .
  • حفظ کارت اقامت : دولت گرجستان، در صورتی که مالیات بر حقوق خود را به اداره مالیات پرداخت ننمائید ، کارت اقامت شما را باطل خواهد نمود.

نکته: توجه داشته باشید که در زمان تنظیم قرارداد با شرکت حقوقی مورد نظر می توانید بندهائی را بصورت بندهای اصلی قرارداد برای پرداخت مالیات خود تنظیم کنید و عملکرد و نتایج پیشین یک شرکت حقوقی می تواند میزانی مثبت برای تصمیم گیری شما باشد .

نتیجه: تا زمانی که بعنوان یک مقیم در گرجستان زندگی می کنید و یک شهروند خوب هستید و این را با عدم انجام جرم یا پرداخت دقیق مالیات خود اثبات می نمائید، دولت گرجستان شمارو دوست خواهد داشت و به شما اقامت اعطا می نماید. در غیر این صورت به دنبال اخذ یا تمدید اقامت گرجستان نباشید .

در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید از طریق بخش تماس با ما، با مشاوران حقوقی سام جورجیا و یا تماس با بخش روابط عمومی و یا ارسال نظر (کامنت) در همین قسمت، سوالات و نگرانی های خود را با ما در میان بگذارید.

  نظرات